חשיבות הייעוץ

הצמיחה והפריחה הטכנולוגית, מעוררת בארגונים רבים במשק את הצורך בהקמת פרויקטי מחשוב חדשניים ומגוונים. הצרכים הייחודיים והמשתנים של הארגון דורשים תכנון מוקפד והגדרה מדויקת על מנת להפוך את הפרויקט למוצלח ומשביע רצון.

לצד הביקושים ההולכים וגוברים להקמת פרויקטי מחשוב, מתפתחת תעשיית הייעוץ והליווי המקצועי, המציעה שורה ארוכה של פתרונות אשר תורמים רבות להצלחתו של הפרויקט הן מבחינת הגדרות הצרכים, דרך בחירת הספקים הנכונים, וכלה בהקפדה על עמידה בלוחות הזמנים ובתקציב המוגדר. ארגונים רבים מקבלים החלטות בסדרה של שיקולים המבוססים על חוסר ניסיון ומעורבות בחידושים הטכנולוגיים. כשארגון לא חי בתוך מציאות יומיומית של פתרונות טכנולוגיים קשה לארגון למצוא את הפתרונות המתאימים ביותר לצרכיו.

במקום לנסות להמציא את הגלגל ולעשות טעויות כמו בחירת ספק המציג ניסיון בפרויקטים יוקרתיים אך לא דומים לצרכים הרלוונטיים, שימוש בטכנולוגיות מיושנות, פיתוח מערכת שאינה מאפשרת גדילה/התרחבות/ממשקים, בחירת ספק לפי יכולות העיצוב ולא לפי יכולות טכנולוגיות, ליועץ שחי את התחום קל יותר לנהל תהליך כזה ולהפיק את המיטב עבור הלקוח.

מוביל פנים ארגוני עשוי לנווט את התקדמות הפרויקט תוך שימת משקל כבד יותר במימוש צרכי מחלקה מסוימת, ויועץ מטעם הספק המבצע עשוי לכוון את הפתרון המוצע למסגרת יכולותיו הטכנולוגיות של שולחו. תפקיד היועץ היא להציג תפיסה אחרת, זווית ראיה שונה המאפשרת לארגון להיחשף לטכנולוגיות חדשות, לשיטות שונות של מימוש, לאסטרטגיה עסקית-שיווקית ולמימוש ערכים מוספים בפרויקט אשר יקדמו את טובתו העסקית של הארגון ולא רק את תדמיתו.